Kampania Dzieciństwo bez przemocy
Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskie kampanii “Dzieciństwo bez przemocy”, podejmując działania na rzecz lepszej ochrony dzieci przed przemocą.
W ramach kampanii planujemy i zrealizujemy inicjatywy edukacyjne, których celem będzie uwrażliwienie na problem przemocy wobec dzieci, zwiększenie wiedzy o problemie lub umiejętności unikania zagrożeń, szukania pomocy, czy reagowania na przemoc. Adresatami działań edukacyjnych będą dzieci, rodzice oraz personel placówki. W działaniach mających na celu ochronę dzieci przed przemocą istotna jest edukacja społeczeństwa, dlatego też ważnym elementem kampanii jest działanie pod hasłem – EDUKUJCIE !
W ramach kampanii będziemy udostępniali linki do ciekawych webinarów dla Rozdiców, realizowali lekcje dla uczniów, a 19 listopada włączymy się do akcji podświetlenia na czerwono budynku naszej szkoły, jako wyraz symbolicznego sprzeciwu wobec krzywdzeniu dzieci.
Jednym z pierwszych webinarów dla Rodziców jaki proponujemy to : GADKI – 5 zasad bezpieczeństwa dla dzieci – zachęcamy do zapisania się!
Kiedy: 24.10.2024 r., godz.: 17:00–18:30
Osoba prowadząca: Marta Skierkowska
Webinar przeznaczony dla Rodziców i opiekunów/opiekunek.
W Polsce 1 na 5 dzieci doświadcza jakiejś formy wykorzystywania seksualnego. W większości przypadków dzieci znają sprawców i ufają im… Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę przygotowała program GADKI, który w naturalny i przyjazny sposób uczy dzieci i rodziców/opiekunów podstawowych zasad bezpieczeństwa – minimalizujących zagrożenia związane z wykorzystywaniem seksualnym. GADKI to 5 prostych zasad, które mogą stać się elementem codziennych, zwyczajnych rozmów z dziećmi – np. podczas jazdy samochodem, czy kąpieli.
Podczas webinaru przeprowadzimy rodziców/opiekunów przez zasady GADKI i przekażemy wskazówki, które sprawią, że rozmowy na trudne tematy staną się proste i ciekawe. Program GADKI przygotowany jest dla dzieci w wieku 4– 11 lat.
Marta Skierkowska (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) – wiceprezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Psycholożka, studiowała na UAM w Poznaniu i Katholieke Universiteit Leuven w Belgii. Od 2008 roku pracuje w obszarze ochrony dzieci, odpowiadając za profilaktykę krzywdzenia. Jest autorką strategii i programów profilaktycznych, a także wykładowczynią na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie oraz stypendystką Hilton Humanitarian Prize Laureate VLI.
Poniżej link do zapisu: