Uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy ósmej

Dnia 20.06.2024 roku o godz. 15.00 odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie klasy 8-ej. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Iwona Izienicka witając zaproszonych gości.i wygłaszając mowę do absolwentów. Na apel przybyli: Pani Magdalena Kania- zastępca burmistrza Przemkowa, Pan Szymon Lewandowski- przewodniczący rady miejskiej w Przemkowie, Pani Irena Orłowską- wiceprzewodnicząca rady miejskiej w Przemkowie, Pani Wanda Żuchowska- radna powiatu polkowickiego, Pan Jacek Mazur- nadleśniczy Przemkowa oraz Pani Monika Dźwigaj- dyrektor Zespołu Szkół w Przemkowie. Szczególnymi gośćmi byli rodzice naszych ósmoklasistów i wreszcie sami ósmoklasiści, dla których był to właściwie ostatni dzień w murach naszej szkoły.

Program uroczystości był dość bogaty. Część oficjalną rozpoczął przepiękny polonez, który to poprowadzili Pani Beata Kucharczyk i Pan Jerzy Janas. Jego twórcą był Pan Tomasz Dworczyński.

W części oficjalnej miało miejsce wręczenie dyplomów i nagród dla uczniów wyróżniających się, Spośród 15-tu absolwentów nagrodzonych zostało czterech: Kamil Mazur za najwyższą średnia w klasie i wzorowe zachowanie, Wojciech Naumczuk- za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie, Nadia Drożdż za najwyższą frekwencję w klasie oraz Aleksander Mydłowski za osiągnięcia sportowe w karate i szachach. Uczniowie otrzymali nagrody w różnej postaci od naszych zaproszonych gości. Nagrody w postaci piłki nożnej otrzymało dziewięciu sportowców z klasy. Nagrody zasponsorowała Pani Agnieszka Schreiner- przewodnicząca rady rodziców naszej szkoły. Wyróżnienia i listy gratulacyjne otrzymali również rodzice naszych absolwentów, którym podziękowaliśmy za współpracę i zaangażowanie w życie klasy i szkoły.

W dalszej części programu wychowawca klasy Pan Jerzy Janas wygłosił przemówienie do swojej klasy i zadedykował im piosenkę „We are Young” by Janelle Monae. Następnie odbyło się ślubowanie i wreszcie wręczenie kwiatów dla rodziców, nauczycieli, wychowawcy i pracowników szkoły w podziękowaniu za włożony trud pracy w wychowanie w rytmie muzyki Krzysztofa Krawczyka „To co dał nam świat” oraz Miley Cyrus „Flowers”. Na koniec części oficjalnej uczniowie klasy 7-ej pożegnali swoich kolegów i koleżanki pięknym wierszykiem i słodkim upominkiem.

W drugiej części programu absolwenci przygotowali kilka tańców i piosenki. Zatańczyli „What makes you beautiful” by One Direction, „Waka Waka” by Shakira oraz „Timber Pitbull”; zaśpiewali wspólnie z wychowawcą: Mamma Mia. To był naprawdę super show, jeśli dołożymy do tego piękny wystrój sali wykonany przez Panią Jolantę Janikowską, kolorowe światła i dużo różnych rekwizytów.Po części artystycznej zaproszeni goście udali się raz z Panią dyrektor na krótkie zwiedzanie szkoły. Byli, między innymi, w niedawno wyremontowanej salce sensorycznej, nowo wyremontowanej sali matematycznej i w końcu w nowiuteńkim gabinecie psychologa. Goście byli pod wrażeniem zmian dokonanych w szkole.

Uroczystość zakończenia klasy 8-ej w naszej szkole była pełna wzruszeń, ale też dobrej zabawy. Naszych absolwentów czeka teraz nowy rozdział w ich życiu, czyli szkoła średnia. Dla wielu będzie to na pewno duże wyzwanie. Niech im się szczęści!

J.Janas

Skip to content