EUROWEEK 2024

W dniach od 29.05.2024 do 02.06.2024 młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie uczestniczyła w warsztatach językowych „EuroWeek- szkoła liderów” w malowniczym Międzygórzu położonym w Kotlinie Kłodzkiej. Jest to specjalny program edukacyjny skierowany do młodych ludzi, który stwarza im warunki i daje szansę, aby mogli włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy i świata. Program ten pozwala młodzieży rozwinąć umiejętności, które są najbardziej cenione obecnie na rynku pracy- współdziałanie w grupie, kierowanie zespołem, autoprezentacja oraz siła argumentacji w przedstawianiu swoich poglądów i wyborów. Młodzi ludzie poznali kulturę, zwyczaje i tradycje oraz tańce narodowe krajów, skąd pochodzili wolontariusze goszczeni przez fundację Euroweek.

Udział w warsztatach pozwolił młodzieży otworzyć się na świat, pokonać własne słabości i uświadomić sobie, że „chcieć to móc”. Bardzo ważnym elementem uczestnictwa w programie była komunikacja w języku angielskim. Wszystkie warsztaty prowadzone były w tym języku, a więc młodzież miała szansę na rozwijanie swoich umiejętności językowych.

Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia, miłe wspomnienia oraz piękne widoki Kotliny Kłodzkiej oraz urokliwego Międzygórza na długo zapadną im w pamięci i sprawią, że uczniowie zapragną powrócić tu znów za rok.

Opiekunowie:

Jerzy Janas
Joanna Bochnak

Skip to content