Niezwykłe przygody Papugi

Klasy I –III 26 kwietnia wyjechały do Zielonej Góry do Teatru Lubuskiego na spektakl pt. „Niezwykłe przygody Papugi”. Przedstawienie wystawiane było w na nowej scenie teatru lalek.

„Niezwykłe odkrycie Papugi” to wzruszająca historia o odwadze, wytrwałości i sile młodego głosu w społeczeństwie. To pełna magii (ale też naukowych faktów) sztuka opowiadająca o tym, że przekonania i idee młodych są często pomijane, a to właśnie one potrafią przynieść potrzebne zmiany. Jest to także poruszająca opowieść dla dzieci, która przypomina im, że warto wierzyć w siebie, swoje marzenia i ufać swoim przeczuciom – czasami na przekór głosom dorosłych. Dzieci dowiedzą się z niej też, że ignorancja może prowadzić do tragedii, a determinacja i jedność w działaniu mogą wiele zmienić w obliczu przeciwności losu.

Po spektaklu uczniowie zwiedzili wystawę lalek w holu teatru. Na Placu Teatralnym miło spędziły czas bawiąc się na placu zabaw. Wyjazd zakończył się spacerem po deptaku i rynku zielonogórskim, gdzie wszyscy szukali figurek Bachusików.

J.Janikowska
Skip to content