Konkurs „Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa”

W dniu 18.12.2023 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs pod hasłem „Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa”.

Celem uczestnictwa dzieci w konkursowych zmaganiach było: umożliwienie uczniom zaprezentowanie swojego talentu, popularyzowanie polskich tradycji świątecznych, rozwijanie zdolności plastycznych dzieci oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Interpretacja tematu była dowolna i zależna od osoby wykonującej pracę.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać kartki świąteczne z papieru, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi: rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, wycinanie itp.

Prace uczestników oceniane były przez komisję, która w swojej ocenie brała pod uwagę: poziom artystyczny wykonanej pracy, oryginalność, pomysłowość, pracochłonność, estetykę wykonania, nakład pracy i stopień nawiązania do tradycji bożonarodzeniowych.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Prace, które otrzymaliśmy, były estetyczne i kreatywne. Dzieci świetnie oddały klimat i charakter świąt. Technika prac była różnorodna. Wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc i wspieranie uczniów.

W konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas I-VIII. Zwycięzcami zostali:
Zuzanna Zub- uczennica klasy III a, Blanka Piec- uczennica klasy II a, Marco Schreiner- uczeń klasy V a. Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

A.Partyka
Skip to content