Dzień Ziemniaka

Klasa 3a wybrała się 23 października do Ostaszowa na Dzień Ziemniaka w Wiosce Indiańskiej. Uczniowie zbierali ziemniaki i zawijali je w folię przed pieczeniem w ognisku. Wszystkim smakowały pieczone ziemniaki. Dzieci pierwszy raz doiły krowę. Brały udział w konkursie zręcznościowym z drewnianymi żmijami oraz w wyścigach w workach, gdzie ważna była współpraca całej drużyny. Wykonały piękne prace plastyczne pieczątkami z ziemniaków i gniotki z mąki ziemniaczanej. W mini zoo karmiły jabłkami i marchwią kozy, oglądały alpaki i ptaki hodowlane. Zwiedziły muzeum zabawek i kupiły pamiątki w sklepiku. Na koniec podziękowały Pani Natalii Wysockiej za zaproszenie i przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć i zabaw. Klasa wręczyła Pani jesienną kompozycję wykonaną wspólnie. To była bardzo udana wycieczka.

J.Janikowska
Skip to content