Dla tych, którzy odeszli

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Szkoła pamięta” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Cele akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o osobach związanych z historią przede wszystkim swojego regionu czy miejsca zamieszkania.

Uczniowie klas 1 – 3 obejrzeli film edukacyjny związany z tradycjami Wszystkich Świętych
i Dniem Zadusznym. Poznali sylwetkę pana Pawła Juchoma – byłego dyrektora naszej szkoły. Zapalili znicze przy tablicy pamiątkowej Pawła Juchoma oraz przy pomniku św. Jana Pawła II. Wykonali znicze z papieru. Uczniowie klasy 4a na języku polskim poznali postać Pawła Juchoma oglądając prezentację wykonaną przez nauczycieli naszej szkoły. Natomiast klasy 4 – 6 na lekcji techniki wykonały stroiki na groby. Na środkowym korytarzu powstała piękna wystawa związana ze zbliżającym się świętem.

B. Jersz
Skip to content