Międzynarodowy Dzień Krajobrazu

Międzynarodowy Dzień Krajobrazu został ustanowiony przez Radę Europy z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Obchodzony jest 20 października. Hasło tegorocznego dnia to Doceń lokalność.

Na zajęciach gościliśmy więc przedstawicieli Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie klas II-III wyjaśniali pojęcie – krajobraz. Oglądali prezentację – Krajobrazy Polski. Dowiedzieli się, co mogą zrobić, aby zadbać o krajobraz. Ważnym elementem zajęć było obejrzenie filmu – Przemkowski Park Krajobrazowy zaprasza. Uczestniczyli w warsztatach – projektowali krajobraz na lnianej torbie. Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni do pizzerii.

Poznawajmy, chrońmy i odpowiednio kształtujmy naszą okolicę, byśmy czuli, że jest w niej cząstka nas samych. Doceniajmy lokalność!

I. Kucharczyk
Skip to content