Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Nauczycielki klas I-III i pani bibliotekarka przeczytały dzieciom baśń braci Grimm – O rybaku i złotej rybce. Następnie uczniowie brali udział w różnych formach aktywności. Odpowiadali na pytania. Projektowali rybki. Pisali lub rysowali życzenie: kl. I – Gdybym złowił złotą rybkę, chciałbym…; kl. II – Gdybym złowił złotą rybkę, sprawiłbym, żeby w mojej szkole…; kl. III – Gdybym złowił złotą rybkę, sprawiłbym, żeby w mojej rodzinie… Odbyła się prezentacja życzeń. Razem z Misiem i Margolcią śpiewali piosenkę – Czarodziejska rybka. Wzięli udział w zabawach ruchowo – muzycznych, których motywem przewodnim była rybka.

I. Kucharczyk
Skip to content