Wycieczka do Wrocławia

15 maja uczniowie klasy 5b (oraz dwoje uczniów z klasy 4a) wraz z opiekunami panią Wandą Ejsmont i panem Waldemarem Łapkowskim wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. W stolicy Dolnego Śląska grupa zwiedziła Panoramę Racławicką i Kolejkowo.

Pierwszym, zaplanowanym, punktem wycieczki było zwiedzanie Panoramy Racławickiej. Większość uczniów była tam po raz pierwszy. Oglądanie ogromnego, panoramicznego obrazu wraz z ciekawym opowiadaniem lektora sprawiły na uczniach wielkie wrażenie.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Kolejkowie. Zwiedzając miniaturowy świat dzieci z zachwytem oglądały tętniący życiem Wrocław oraz inne obiektu Dolnego Śląska. Bardzo dokładnie odwzorowane budynki, poruszające się pojazdy, światła i inne elementy wystawy wywarły wielkie wrażenie na zwiedzających uczniach.

Nieplanowanym, ale – jak się okazało – bardzo atrakcyjnym punktem wycieczki była wizyta w sklepie Sweet Factory. Oglądanie, wybieranie i kupowanie słodyczy okazało się nie lada frajdą.

Pochmurny i lekko deszczowy dzień nie przeszkodził w zwiedzaniu i dobrej zabawie.

Skip to content