Pasowanie na czytelnika klasy pierwszej

Dnia 10.V.2023 r. W naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości jest zachęcanie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek, oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Na początku spotkania uczniowie zajęli się rozwiązywaniem krzyżówki, po czym przeszli do kolejnego zadania związanego z rebusami.
Po wprowadzeniu, przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Następnie, uczniowie zostali zaproszeni do klasy, gdzie bawiły się w rytm muzyki „ Piosenka o czytaniu książki”. Dzieci wspólnie odśpiewały piosenkę, a następnie oglądnęły film edukacyjny „Historia książki” na podstawie którego stworzyły mapę pamięci.

Uroczystość przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Nasi nowi czytelnicy otrzymali na pamiątkę spotkania książki.

A.R.
Skip to content