Dzień Kropki

15 września nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki – święcie kreatywności, odwagi i zabawy. Inspiracją do zorganizowania tego dnia jest historia małej nieśmiałej dziewczynki Vashti, która nie wierzy we własne możliwości. Ta historia opowiedziana w filmie rozpoczęła tegoroczne kreatywne prace uczniów.

Kropkowe działania przeprowadzono 15 września na polskim w klasach4a i b, 5a, 8a i b
oraz w klasach 1 – 3.

W klasach 4 i 5 uczniowie rysowali i omawiali swoje talenty i zainteresowania, odszyfrowywali kropkowy alfabet, znajdowali w chmurze wyrazowej nazwy zwierząt, w których pisowni występuje kropka oraz rysowali w kółkach „kropkowe coś”. Młodzież klasy 7 i 8 zastanawiała się, pracując metodą burzy mózgu, po co potrzebna jest nam kropka i co by było, gdyby kropki nie było. Następnie tworzyli fraszkę o kropce, pieśń pochwalną na cześć kropki oraz opowiadanie twórcze z dialogiem o zaginionej kropce. Wszystkie zadania spotkały się z zainteresowaniem i przyniosły duże zadowolenie oraz dobrą zabawę.

Dzieci z klas 1 – 3 uczestniczyły w zabawie muzycznej „Nasza kropka”, tworzyły origami płaskie z kół „Motyle w kropki”, wykonywały pracę plastyczno – techniczną „Mój portret z kropek. Nie zabrakło też zabaw integracyjnych i ruchowych z kropką – twister, znikające kropki, tor przeszkód i inne oraz matematycznych – domino. Maluchy doskonale bawiły się, rozwijając równocześnie swoje umiejętności polonistyczne, matematyczne, plastyczne oraz sprawność ruchową.

Aby jeszcze mocniej zaakcentować to wyjątkowe święto, uczniowie i nauczyciele zadbali, by w ich strojach znalazły się kropki: duże, małe, kolorowe.

Mamy nadzieję, że za rok również włączymy się w obchody Dnia Kropki, aby podczas dobrej zabawy nasi podopieczni rozwijali swoją kreatywność i odkrywali talenty.

D. G.

Skip to content