„Czytanie rozwija rozum młodzieży,
odmładza charakter serca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.”
(Cycero)



Nauczyciel bibliotekarz: - mgr Aneta Rosińska

Pomocnik bibiotekarza: - Ignacy Jersz

Biblioteka jest czynna codziennie w godzinach:

poniedziałek   09:30 -12:30
wtorek 10:30 -12:30
środa10:30 -14:30
czwartek 10:30 -13:30
piątek09:30 -12:30


Z życia biblioteki:
- w czasie długich przerw: czytanie bajek i wierszy przez uczniów
- grudzień: konkurs literacko-plastyczny pt: "Dziewczynka z zapałkami"
- kwiecień: Dni Książki
- maj: pasowanie na czytelnika klas I
- tematyczne konkursy przez cały rok szkolny


» Regulamin wypożyczalni
» Regulamin wypożyczania podręczników dla uczniów klas 1-3
» Regulamin wypożyczania podręczników dla uczniów klas 4-8




klasa I:
  1. W.Widłak, Pan Kuleczka.
  2. G.Kasdepke, Detektyw Pozytywka.
  3. A.Onichimowska, Zasypianki na każdy dzień miesiąca.
  4. K.Makuszyński ,M.Walentynowicz, O wawelskim smoku.
  5. E.Zubrzycka, Powiedz komuś!
  6. J.Brzechwa, Brzechwa dzieciom.
  7. D.Gellner, Zwariowane podwórko.
klasa II:
  1. K.Makuszyński, 120 przygód Koziołka Matołka.
  2. W.Chotomska, Pięciopsiaczki.
  3. W.Chotomska, Legendy polskie.
  4. J.Tuwim, Wiersze dla dzieci.
  5. G.Kasdepke, Ostrożnie!
  6. M.Srzałkowska, Rady nie od parady.
  7. Ch.Perrault, Bajki.
  8. A.Mikita, Bajki w zielonych sukienkach.
  9. G.Kasdepke, Z piaskownicy w świat.
klasa III:
  1. K.Drzewiecka, Piątka z Zakątka.
  2. E.Zubrzycka, Słup soli.
  3. L.Buscaglia, Jesień liścia Jasia.
  4. A.A.Milne, Kubuś Puchatek.
  5. H.Ch.Andrensen, Baśnie.
  6. G.Kasdepke, Co to znaczy...
  7. M.Strzałkowska, Raj na ziemi.
  8. A.Lindgren, Dzieci z Bullerbyn.
klasa IV:
  1. J.Korczakowska, Spotkanie nad morzem.
  2. J.Brzechwa, Akademia pana Kleksa.
  3. F.H.Burnett, Tajemniczy ogród.
  4. J.Olech, Dynastia Miziołków.
klasa V:
  1. F.Molnár, Chłopcy z placu broni.
  2. L.M.Montgomery, Ania z zielonego wzgórza.
  3. A.Lindgren, Bracia lwie serce.
  4. H.Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy.
klasa VI:
  1. D.Defoe, Robinson Crusoe.
  2. J.R.R. Tolkien „Hobbit, czyli tam i z powrotem.
  3. I.Jurgielewiczowa, Ten obcy.
  4. K.Makuszyński, Szatan z siódmej klasy.
klasa VII:
  1. Ch.Dickens, Opowieść wigilijna.
  2. A.Fredro, Zemsta.
  3. H.Sienkiewicz, Quo vadis.
  4. H.Sienkiewicz, Latarnik.
  5. S.Żeromski, Siłaczka.