Konkurs Literacki „Piszę, bo lubię”
Na przełomie stycznia i lutego Powiatowy Ośrodek Poradnictwa Psychologiczno – Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Polkowicach zorganizował XIV Powiatowy Konkurs Literacki pod hasłem „Piszę, bo lubię”. Konkurs ten odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych – klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII i ma dwie formy prac konkursowych – kategoria proza oraz kategoria poezja.

W tym roku szkolnym naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Aleksandra Kapłon z klasy 4a, Sara Ławnik, Maria Brych, Kamila Witkowska z klasy 8a.

Wszystkie uczestniczki wykazały się niebanalnymi pomysłami i dużym kunsztem pisarskim, co świadczy o ich zamiłowaniu do polszczyzny, a także wielkiej wrażliwości w postrzeganiu otaczającego świata.

Bardzo cieszy fakt, że dwie nasze uczestniczki Konkursu zostały nagrodzone, są to:

· Maria Brych - I miejsce w kategorii klas VII – VIII (poezja)

· Aleksandra Kapłon - III miejsce w kategorii klas IV – VI (poezja)

Serdecznie gratulujemy laureatkom sukcesu i życzymy wszystkim uczestniczkom wspaniałych pomysłów do tworzenia i ciekawych realizacji pisarskich.

D. G.