Wybrane działania uczniów klasy 5b i 6a
Jedną z trudniejszych rzeczy dla dzieci w edukacji zdalnej jest to, że tęsknią za sobą, nie mogą się spotkać, pobawić, porozmawiać. Codziennego przebywania w szkole nigdy nie zastąpią relacje nawiązywane on-line, ale mogą trochę umilić ten czas rozłąki. Poprzez tworzenie wspólnych prac w różnych aplikacjach internetowych, przesyłanie zdjęć wykonanych prac, można budować poczucie przynależności do grupy, wzajemne wspieranie się i zachęcanie do nauki w domu.

Poniższe prezentacje są właśnie efektem takiej pracy.

Przez dwie lekcje uczniowie kl. 5b na języku polskim poruszali temat ochrony środowiska, czytając tekst i analizując wiersz oraz interpretując plakat o tematyce ekologicznej, a to, co każdy wypracował w swoim domu, zostało zebrane, uporządkowane i przedstawione w ciekawej formie graficznej.

Natomiast uczniowie klasy 6a przed świętami Wielkanocnymi realizując tematykę świąteczną tworzyli krzyżówki, rebusy, wykreślani na temat świąt oraz mogli wykonać według instrukcji wielkanocnego zajączka. Efekty przesłanych prac uczniów zostały przedstawione w prezentacji. Zapraszamy do oglądania.

D.G.

prezentacja klasy 5b