W gościnie u królewny ze Złotej Góry
W tym roku szkolnym uczestniczki koła teatralnego w składzie: Nikola Melska, Martyna Myhel, Julia Długosz, Oliwia Strojek, Eunika Świerczyńska, Lena Świerczyńska, Julia Świerczyńska, Daria Tomoń, Julia Olszewska, Wiktoria Śliwińska, Hanna Golonko przygotowały pod kierunkiem pani Doroty Guzikowskiej spektakl pt.”O mądrej królewnie i smoku ze Złotej Góry” na motywach tekstu pani Wioletty Piaseckiej. Ta mądra i pouczająca baśń, mówiąca o tym, czym jest prawdziwe bogactwo i szczęście, bardzo podobała się wszystkim widzom. Najpierw przedstawienie obejrzały przedszkolaki, potem w kilku grupach uczniowie klas 1-8, a następnie chętne osoby ze środowiska. Młode aktorki doskonale poradziły sobie z opanowaniem długich ról, wykreowaniem granych postaci, ruchem scenicznym oraz gestem i mimiką twarzy, doskonale przy tym się bawiąc.

Aby spektakl był atrakcyjniejszy, wykorzystano fragmenty utworów muzycznych: Modest Musorski „Obrazki z wystawy”, Fryderyk Chopin Etude Op 25 No.9, polonez staropolski. Radą w doborze muzyki służyła pani Barbara Kowalska. Obsługą sprzętu nagłaśniającego zajęły się uczennice klasy 7a – Wiktoria Kwiatkowska i Agnieszka Karczyńska.

Scenografię wykonały panie: Dorota Guzikowska, Alina Guzikowska, Jolanta Rekut. Pomocą podczas występów służyła pani Aneta Rosińska.

Bardzo dziękuję występującym dziewczętom za włożony wysiłek i poświęcony czas na przygotowanie przedstawienia. Dziękuję również wszystkim osobom, które pomogły w tym przedsięwzięciu.

Dorota Guzikowska