Święto Niepodległości i Święto Szkoły
9 listopada 2018 roku obchodziliśmy Święto Szkoły i 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas uroczystości pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły i to właśnie Oni rozpoczęli spotkanie tańcząc poloneza. Wszyscy zebrani byli pod ogromnym wrażeniem kunsztu tych małych tancerzy. Następnie po krótkim programie artystycznym wicedyrektor szkoły pani Dorota Gołaś dokonała aktu pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie. Pierwszoklasiści zostali obdarowani prezentami od gości i Rady Rodziców, co sprawiło im ogromną przyjemność. Po krótkiej przerwie rozpoczęła się druga część uroczystości poświęcona Świętu Niepodległości. Najpierw został wprowadzony Poczet Sztandarowy i Flagowy, a następnie wszyscy zgromadzeni odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. W ten sposób włączyliśmy się do akcji MEN „Rekord dla Niepodległej”, która polegała na tym, aby 9 listopada o godzinie 11.11 odśpiewać, w jak największej ilości szkół w Polsce, cały hymn państwowy. Kolejno został zaprezentowany przez członków koła teatralnego montaż słowno-muzyczny. Po jego obejrzeniu rozległy się gromkie brawa i słowa uznania dla występującej młodzieży.

W przygotowanie uroczystości zaangażowali się następujący nauczyciele: Dorota Guzikowska, Jolanta Janikowska, Monika Bahrij, Waldemar Łapkowski, Jolanta Rekut, Dorota Makowiec, Tomasz Dworczyński, Wanda Ejsmont, Uszula Ropuszyńska.

D. Guzikowska

Pasowanie - zobacz zdjęcia