Gang Słodziaków
Głośne czytanie jest niezwykle istotne w rozwoju dziecka. Uczy samodzielnego myślenia, pobudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację. Nauczycielki klas I-III we współpracy ze szkolną bibliotekarką zaprosiły dzieci do podróży w świat literatury dziecięcej. 03 X 2018r. zorganizowały Dzień Głośnego Czytania fragmentów książki "Gang Słodziaków".
Uczniowie poznali przygody Jeża Jerzyka i Sowy Zosi. Następnie pracując w grupach wymyślali nowe przygody bohaterów z gangu, które prezentowali wszystkim uczestnikom. Wykazali się pomysłowością. Chętnie uczestniczyli w zabawach muzycznych. Dzieciaki otrzymały album Gangu Słodziaków, którego celem jest zachęcanie ich do wyrobienia nawyku codziennego czytania.

I. Kucharczyk