Greece in my eyes
Dnia 10 kwietnia 2018 odbyła się bardzo interesująca lekcja języka angielskiego pod hasłem "Greece in my eyes".

Uczennica klasy 4b Linda Jasic była niedawno ze swoimi rodzicami w Grecji i chciała podzielić się swoimi wrażeniami ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy. Przygotowała bardzo ciekawe materiały dotyczące pobytu w tym słonecznym kraju i przedstawiła informacje w języku angielskim. W lekcji uczestniczyła również mama Lindy Pani Eliza Jasic, która przygotowała dla wszystkich typowe greckie posiłki: greckie oliwki, grecką chałwę oraz grecki jogurt.

Uczniowie klasy z zachwytem wysłuchali informacji o Grecji po angielsku i skosztowali greckich potraw.

Nadmienić należy również, iż uczennica Linda Jasic wykazała się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego podczas pobytu w Grecji, co poświadczyli jej rodzice. To ona załatwiała wszystkie sprawy związane np. z zakwaterowaniem i innymi sprawami podczas pobytu korzystając z nabytych dotychczas umiejętności językowych.

Lekcja była zachętą dla innych uczniów do tworzenia projektów po angielsku z pobytu w obcych krajach oraz do przełamywania barier językowych w kontaktach z obcokrajowcami.

Jerzy Janas