Przetarg na wymianę instalacji elektyrcznej
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie ogłasza przetarg nieograniczony na zadanie: Wymiana instalacji elektrycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Przemkowie.
Dzień Przebierańca
Karnawał to okres zimowych balów i zabaw. Z tej okazji w naszej szkole odbył się Dzień Przebierańca dla uczniów klas I-III. 18 stycznia to również Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka - sympatycznego bohatera powieści Alana Aleksandra Milne'a. Tak więc podczas zabawy towarzyszył nam Kubuś Puchatek i jego przyjaciele. Było bajecznie,wesoło, kolorowo, oryginalnie i oczywiście słodko.
Kolędowanie czas zacząć…
Uroczystym apelem 21.12.2018 r. rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na wstępie prowadzący powitali wszystkich przybyłych i poprosili wicedyrektor szkoły- panią Dorotę Gołaś o zabranie głosu, która jeszcze raz przywitała byłych i obecnych pracowników, rodziców oraz uczniów. Następnie zaprosiła do obejrzenia inscenizacji o narodzeniu Pańskim. Przygotowali je uczniowie klasy drugiej pod opieką pani Jolanty Rekut.
XV Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek
15 XII 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach odbył się XV Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek pod patronatem Wójta Gminy Gaworzyce. W tym niecodziennym koncercie i zarazem konkursie wziął udział Starosta Powiatu Polkowickiego Pan Kamil Ciupak.
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Dnia 21 listopada po raz kolejny w naszej szkole odbył się Dzień Życzliwości zorganizowany i przygotowany przez przewodnicząca Rady Rodziców p. Elizę Jasic i ucznia kl. 4 Maximusa Chojnackiego, którzy w tym dniu obchodzą urodziny. Wszyscy uczniowie zostali poczęstowani słodyczami, a uczniowie, którzy w tym dniu ubrali się na żółto (kolor-symbol tego dnia) wzięli udział w losowaniu nagród. W tym roku były to zegarki (ufundowane przez E. Jasic i A. Chojnacką). Szczęśliwcom - Paulinie Naumczuk i Agatce Zielińskiej serdecznie gratulujemy.
100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole
100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę w Szkole Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie. 11 listopada 2018 roku w naszej szkole został zaprezentowany dla lokalnego środowiska montaż słowno-muzyczny z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na występie gościliśmy Senator RP panią Dorotę Czudowską, zastępcę przewodniczącego Rady Powiatu Polkowickiego pana Krzysztofa Nowickiego, radną Rady Miejskiej w Przemkowie panią Helenę Krupską oraz mieszkańców Przemkowa.
Święto Niepodległości i Święto Szkoły
9 listopada 2018 roku obchodziliśmy Święto Szkoły i 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas uroczystości pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły i to właśnie Oni rozpoczęli spotkanie tańcząc poloneza. Wszyscy zebrani byli pod ogromnym wrażeniem kunsztu tych małych tancerzy. Nastepnie po krótkim programie artystycznym wicedyrektor szkoły pani Dorota Gołaś dokonała aktu pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie.
Wyniki konkursu "Cegiełki na 100-lecie Niepodległości Polski"
Dnia 9 listopada, w czasie apelu z okazji Święta Niepodległości, odbyło się w szkole losowanie szczęśliwych liczb umieszczonych na cegiełkach. Wygrane liczy to: 25, 72, 96, 86, 84, 44, 50, 43, 39, 42 i 45. Nagrody można odbierać w szkole (w sekretariacie) do końca listopada. Nie odebrane nagrody zostaną przeznaczone na fanty i wykorzystane przez Radę Rodziców na kolejnych imprezach szkolnych.
Święto Niepodległości i Święto Szkoły
11 listopada b.r. będziemy obchodzić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W naszej szkole obchody Święta Niepodległości będą zorganizowane w piątek - 9 listopada. Jak co roku, w tym dniu będziemy obchodzić również Święto Szkoły. Scenariusz obchodów wygląda następująco:
Montaż słowno-muzyczny
Serdecznie zapraszamy 11 listopada 2018 roku o godzinie 17.00 do Szkoły Podstawowej nr 2
im. Wojska Polskiego w Przemkowie na montaż słowno-muzyczny z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Szkolny Konkurs Recytatorski "Moja Ojczyzna"
24 października 2018 r. odbył się w naszej placówce Szkolny Konkurs Recytatorski pn. "Moja Ojczyzna" dla klas I-III. W konkursie wzięło udział 11 uczestniczek. Wszystkie przygotowały wiersze o tematyce związanej z naszą Ojczyzną, które recytowały przed komisją w składzie: pani dyrektor Lucyna Marciniak, pani Joanna Borkowska oraz pan Tomasz Dworczyński.
Oto laureatki konkursu:
Pożegnanie
5 października 2018 roku odszedł od nas wspaniały człowiek – Paweł Juchom, oddany swojej pracy niezwykły pedagog, nasz przyjaciel, dyrektor. Kochał dzieci i młodzież i cały swój czas bezinteresownie im poświęcał. Pamiętajmy o Nim.
Gang Słodziaków
Głośne czytanie jest niezwykle istotne w rozwoju dziecka. Uczy samodzielnego myślenia, pobudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację. Nauczycielki klas I-III we współpracy ze szkolną bibliotekarką zaprosiły dzieci do podróży w świat literatury dziecięcej. 03 X 2018 r. zorganizowały Dzień Głośnego Czytania fragmentów książki "Gang Słodziaków".
Uczniowie poznali przygody Jeża Jerzyka i Sowy Zosi.
Audycje muzyczne
W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły w dalszym ciągu będą korzystali z comiesięcznych audycji muzycznych. Podajemy ich tematykę.
Święto Pieczonego Ziemniaka
17 września 2018 roku uczniowie klasy II a obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza odbyła się na placu zabaw na Małej Hucie. Na początku zajęć dzieci zostały podzielone na cztery zespoły (Ziemniaki, Kartofle Pyry i Grule), które brały udział w różnych konkurencjach. Były zagadki, wyścigi, konkurs wiedzy.