Zbieramto
Nasza szkoła przystąpiła do akcji ekologiczno-charytatywnej "Zbieramto w szkole". To cenna inicjatywa oparta na zasadzie "zbieraj-pomagaj-odbieraj nagrody". Podczas akcji zbieramy surowce wtórne, a środki uzyskane z tej akcji sa przekazywane na wsparcie projektów tj.: budowa studni w Czadzie, pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii. Za udział w programie- uczniowie otrzymują nagrody.
Wytyczne dla rodziców i uczniów klas I – III
Szanowni Rodzice! Na podstawie decyzji rządu od 4 maja bieżącego roku wracają do nauki stacjonarnej w szkole uczniowie klas I – III. Zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem obowiązującym przed zawieszeniem zajęć z przestrzeganiem wytycznych dotyczących zasad zachowania w sytuacji epidemiologicznej opracowanych dla szkoły na podstawie Wytycznych MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych (aktualizacja 4.05.2021r.)
30 kwietnia - szkoła zamknięta
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie informuje, że dzień 30 kwietnia 2021r. ( piątek ) jest dniem wolnym od pracy dla pracowników administracji i obsługi szkoły za święto przypadające w sobotę 01 maja 2021r.
List Dolnośląskiego Kuratora Oswiaty
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do nauczycieli.
Twórcza praca w ramach języka polskiego
Uczniowie klasy 8b omawiali na języku polskim „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.
Na koniec cyklu lekcji dziewczynki wykonały projekty stron tytułowych epopei....
Zapachniało wiosną
19 marca uczniowie klas I – III witali WIOSNĘ. Odbył się wspólny korowód wokół szkoły. Następnie nastąpiło spalenie zimowej kukły.
Komunikat dotyczący organizacji nauki w dniach 22.03.2021 r.– 11.04.2021 r.
Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie
zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkoły, także uczniowie klas I – III ...
Smoki bywają różne
Uczniowie klasy II a wraz z nauczycielką przygotowali przedstawienie pt. „Bajka o smoku, królu, królewnie, rycerzu i ...”, na które zaprosili uczniów klasy I a. Główną postacią był smok – na emeryturze, nie ział ogniem i nikogo nie straszył. Wolał grać w piłkę i czytać książki.
Konkurs Literacki „Piszę, bo lubię”
Na przełomie stycznia i lutego Powiatowy Ośrodek Poradnictwa Psychologiczno – Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Polkowicach zorganizował XIV Powiatowy Konkurs Literacki pod hasłem „Piszę, bo lubię”. Konkurs ten odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych – klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII i ma dwie formy prac konkursowych – kategoria proza oraz kategoria poezja.
Dzień przebierańca
Dnia 11 lutego został zorganizowany w naszej szkole Dzień Przebierańca dla uczniów klas I – III. W małym zamku odbył się pokaz strojów. Stroje były: pomysłowe, bajkowe, filmowe, eleganckie i oryginalne. Z zamku rozlegała się muzyka. Były więc zabawy muzyczne i rytmiczne.
Rada Rodziców ufundowała dla dzieci nagrody. Dziękujemy.
Rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie informuje, że od dnia 1 marca 2021r. rozpoczyna się rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022. Rekrutacja potrwa do dnia 19 marca 2021r.
Egzamin ósmoklasisty
Przedstawiamy ważne informacje dotyczące tegorocznego egzaminu ósmoklasisty:

HARMONOGRAM EGZAMINU 2021
1. Język polski – 25 maja 2021 r. (wtorek) – godz. 9:00
2. Matematyka – 26 maja 2021 r. (środa) – godz. 9:00
3. Język obcy nowożytny – 27 maja 2021 r.(czwartek)– godz. 9:00
Pasowanie Pierwszaków
W poniedziałek, 08.02.2021 r., odbyło się oczekiwane od kilku miesięcy Ślubowanie i Pasowanie klasy 1a na uczniów naszej szkoły. Opóźnienie spowodowane było pandemią Covid-19, zamknięciem szkoły i przejściem na nauczanie zdalne. Ale w końcu dziś udało się!
Od teraz Pierwszaczki oficjalnie należą do społeczności uczniowskiej SP2 w Przemkowie.
Życzę wszystkim PIERWSZAKOM wytrwałości i sukcesów w zdobywaniu wiedzy!
Dzień Pocztówki do Przyjaciela
Z okazji Dnia Pocztówki do Przyjaciela przypadającego 06 lutego uczniowie klasy 3b wykonali kartki dla swoich przyjaciół. Podczas zajęć dzieci ciekawie wypowiadały się na temat przyjaźni, cech prawdziwego przyjaciela oraz poznały przysłowia o przyjaźni.
Komunikat dyrektora szkoły
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28 stycznia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, dotyczącym zasad funkcjonowania szkół i placówek, nauka zdalna dla uczniów klas IV–VIII została przedłużona do 14 lutego 2021 roku.