Podręczniki na rok szk. 2019/2020
Niżej zamieszczamy wykaz podręczników i materiałów ćwiczeniowych na rok szkolny 2019/2020.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
19 czerwca uroczystymi apelami zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Najpierw rano uczniowie klas I – VII przyszli ostatni raz w tym roku szkolnym do szkoły. Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego pełniąca obowiązki dyrektora szkoły pani Dorota Gołaś ogłosiła wyniki klasyfikacji, a następnie wręczyła uczniom klasy III a nagrody za aktywny udział w organizacji życia szkoły, a także za wysokie osiągnięcia w nauce. W klasach IV-VII świadectwo z wyróżnieniem i nagrody książkowe od Rady Rodziców otrzymało 42 uczniów.
W gościnie u królewny ze Złotej Góry
W tym roku szkolnym uczestniczki koła teatralnego w składzie: Nikola Melska, Martyna Myhel, Julia Długosz, Oliwia Strojek, Eunika Świerczyńska, Lena Świerczyńska, Julia Świerczyńska, Daria Tomoń, Julia Olszewska, Wiktoria Śliwińska, Hanna Golonko przygotowały pod kierunkiem pani Doroty Guzikowskiej spektakl pt.”O mądrej królewnie i smoku ze Złotej Góry” na motywach tekstu pani Wioletty Piaseckiej.
Lekcje skrócone
W związku z wysokimi temperaturami, od jutra do odwołania, lekcje będą skrócone do 30 minut.
O Smoku, Królu....
Uczestnicy kółka teatralnego klas I-III w drugim półroczu przygotowywali, między innymi, przedstawienie pt. "Bajka o Smoku, Królu, Rycerzu i... nie zgadniecie, o kim jeszcze".
13 maja zaprezentowali inscenizację swoim kolegom ze szkoły - uczniom klas I-III oraz klasie IV a. 14 maja mali aktorzy gościli u siebie przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Przemkowie.
Bolesławiec i Grodziec
W czwartek 9 maja 2019 r. uczniowie klas: II a, V a, V b i VI b uczestniczyli w wycieczce do Bolesławca i Grodźca.
O mądrej królewnie i smoku ze Złotej Góry
11 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 w sali nr 110 w Szkole Podstawowej nr 2 w Przemkowie odbędzie się przedstawienie "O mądrej królewnie i smoku ze Złotej Góry". Serdecznie zapraszamy.
Wymiana młodzieży 2019
Wymiana młodzieży pomiędzy uczniami z Przemkowa a uczniami z Lügde trwa nieprzerwanie od 1997 roku dzięki fundacji Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży z Warszawy .
XV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej w Przemkowie
23 maja 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego zorganizowała
w Przemkowskim Ośrodku Kultury po raz piętnasty Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Przemkowa pan Jerzy Szczupak, który był też sponsorem nagród dla dzieci i młodzieży.
Procedury bezpieczeństwa
Zestaw procedur bezpieczeństwa obowiązujących w naszej szkole. Zachęcamy rodziców i uczniów do zapoznania się z nimi.
Złote Pióro Burmistrza
09.05.2019 r. odbył się XVI Gminny Konkurs Ortograficzny pn. „Złote Pióro Burmistrza”.
Pan Burmistrz zabierając głos, pogratulował uczniom udziału na tym etapie i życzył zwycięstwa, a organizatorom konkursu podziękował za włożoną pracę.
Następnie głos zabrała pełniąca obowiązki dyrektora szkoły pani Dorota Gołaś, która powitała Patrona konkursu- Burmistrza Przemkowa- pana Jerzego Szczupaka, nauczycieli oraz uczniów.
Wycieczka klasy 7a
W dniach 25 - 26 kwietnia klasa 7a wraz z opiekunami wyruszyła na dwudniową wycieczkę po Dolnym Śląsku. Najpierw udaliśmy się do Jaworzyny Śląskiej, by zwiedzić Muzeum Kolejnictwa. Oglądaliśmy zabytkowe lokomotywy i ekspozycje poświęcone historii kolejnictwa. Przewodnik w interesujący sposób opowiedział nam o tych niezwykłych maszynach.
Lekcja o Turcji
Dnia 25 marca 2019 roku w klasie 5b odbyła się bardzo ciekawa lekcja na temat Turcji jako kraju turystycznego, który jest celem wakacyjnych wypraw wielu Polaków. Lekcja w całości przeprowadzona została w języku angielskim przez Elvan Gazi,
Strajk nauczycieli zawieszony
Informujemy, że od soboty (27 kwietnia 2019) strajk nauczycieli zostaje zawieszony. W związku z tym od poniedziałku (29 kwietnia 2019) wznowione zostają zajęcia lekcyjne dla uczniów.
Strajk nauczycieli
Informujemy, że od worku (23 kwietnia 2019) strajk nauczycieli w naszej szkole jest kontynuowany do odwołania.