Zmiany na Strefie Nauki
Od poniedziałku (30 marca) na stronie Strefa Nauki zmieni się sposób publikowania materiałów dla uczniów. Zmiana ma na celu udostępnianie uczniom wszelkich treści i materiałów w sposób bardziej przejrzysty i uporządkowany, co powinno wpłynąć na bardziej efektywna naukę.
Na stronie głównej Strefy Nauki, na pasku menu pojawiła się nowa opcja – ZDALNE LEKCJE, która daje dostęp do planu zajęć wszystkich klas oraz do kolejnych stron, na których publikowane będą lekcje wszystkich przedmiotów szkolnych na dany dzień tygodnia.
Próbny egzamin ósmoklasisty
W dn. 30.03.-31.03.-01.04.2020 r. odbędzie się próbny egzamin kl.8 z j.polskiego, matematyki i j.angielskiego poprzez stronę internetową. W tych dniach uczniowie kl. 8 są zwolnieni z lekcji.
Nauczyciele przedmiotów egzaminacyjnych otrzymywać będą od uczniów rozwiązania (np. e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań) do ocenienia(zasady oceniania zostaną dostarczone w kolejnych dniach).

Apel do rodziców
Drodzy Rodzice! Dyrektorzy oraz nauczyciele ze szkoły, do której uczęszczają Państwa dzieci, dokładają wszelkich starań, aby w różnych formach kontynuować nauczanie na odległość. W obecnej sytuacji Państwa rola – rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w uczeniu się w domu – nabiera nowego znaczenia.
Komunikat - organizacja nauczania zdalnego
Zawieszenie zajęć w szkole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 wymusiło zmianę techniki realizacji procesu dydaktycznego również w naszej szkole: z zajęć prowadzonych stacjonarnie w pomieszczeniach szkolnych na zajęcia prowadzone techniką „nauki na odległość”, tzw. zdalne nauczanie.
Informowanie o wynikach rekrutacji do kl. I
Szanowni Państwo
W związku z epidemią koronawirusa i koniecznością ograniczenia wszelkich kontaktów o wynikach rekrutacji do klasy pierwszej zostaniecie Państwo powiadomieni telefonicznie.
Uwaga, komunikat!
Ze względu na rozwijającą się epidemię koronawirusa dyrektor szkoły wprowadza bezwzględny zakaz watępu na teren szkoły oraz na boisko Orlik wszystkim osobom, które nie są pracownikami szkoły.
Nauka własna uczniów - kontakt z nauczycielem
W serwisie Strefa Nauki zamieszczone zostały adresy mailowe nauczycieli uczących poszczególnych przedmiotów. Adres widoczny jest na każdej stronie związanej z określonym przedmiotem nauczania. Opublikowane adresy będą wykorzystywane do kontaktu z uczniami i rodzicami we wszelkich sprawach związanych z organizacja nauki własnej uczniów.
Dzieci uczą rodziców
Szanowni Państwo. Wiele wskazuje na to, że szkoły pozostaną zamknięte przez okres dłuższy niż dwa tygodnie. Dlatego też chcąc wesprzeć Państwa w tym trudnym okresie, Centrum Rozwoju Lokalnego udostępnia film z 10 poradami psychologa dotyczącymi wychowania dzieci. Wskazówek udziela psycholog mgr Beata Liwowska.
Rekrutaja do klasy pierwszej
Szanowni Państwo. W związku z terminem postępowania rekrutacyjnego do klasy pierwszej
w celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem COVID 19 i bezpośredniego kontaktu Dyrketor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie udostępnia możliwość zapisów w formie elektronicznej poprzez przesłanie skanu bądź zdjęcia karty zapisu na skrzynkę e-mail: sp2przemkow@wp.pl lub szkola@sp2przemkow.pl.
Jeśli nie mają Państwo możliwości przesłania skanu prosimy o przesłanie samej informacji dotyczącej chęci zapisu.
8 marca - Dzień Kobiet
Dziewczynki z klas I – III obchodziły święto już w piątek 6 marca. Od swoich kolegów otrzymały kwiatki, baloniki i słodkie upominki. Wszystkie dzieci brały udział w zabawach integracyjnych prowadzonych przez p. Irenę Kucharczyk.

Nauka własna uczniów w okresie kwarantanny
W okresie kwarantanny, tj. czasowego zawieszenia zajęć szkolnych z powodu epidemii koronawirusa, wszystkie materiały na Strefie Nauki, które do tej pory dostępne były jedynie dla zarejestrowanych użytkowników, obecnie zostały odblokowane i udostępnione dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Aby uzyskać do nich dostęp należy się zalogować podając następujące dane: login - uczen, hasło - uczen. Podobnie jak wcześniej, uczniowie poszczególnych klas znajdą tu materiały do samodzielnej nauki historii, informatyki i wos-u.
Informacje dla uczniów i rodziców
Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej, szkoły i placówki oświatowe będą przez dwa tygodnie zamknięte. Przypominamy, że sytuacja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W związku z tym uczniowie powinni unikać miejsc gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe).
Zawieszenie zajęć w szkole
Zgodnie z decyzją władz oświatowych od 12 do 25 marca br. zajęcia w szkołach i placówkach oświatowych zostają zawieszone. Oznacza to, że w tym okresie nasza szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Komunikat w sprawie koronawirusa
Zgodnie z rekomendacjami Ministrestwa Edukacji Narodowej dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa zwracamy szczególną uwagę na konieczność zachowania higieny i częste mycie rąk zgodnie z zaleceniami GIS.
Rekrutacja uczniów do klasy pierwszej
Szanowni Rodzice !!! Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie ogłasza rekrutację do klasy I na rok szkolny 2020/2021 dzieci siedmioletnich urodzonych w 2013 r. Termin zgłoszenia: od 02.03.2020 do 20.03.2020 r.