Wyniki konkursu "Cegiełki na 100-lecie Niepodległości Polski"
Dnia 9 listopada, w czasie apelu z okazji Święta Niepodległości, odbyło się w szkole losowanie szczęśliwych liczb umieszczonych na cegiełkach. Wygrane liczy to: 25, 72, 96, 86, 84, 44, 50, 43, 39, 42 i 45. Nagrody można odbierać w szkole (w sekretariacie) do końca listopada. Nie odebrane nagrody zostaną przeznaczone na fanty i wykorzystane przez Radę Rodziców na kolejnych imprezach szkolnych.
Święto Niepodległości i Święto Szkoły
11 listopada b.r. będziemy obchodzić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W naszej szkole obchody Święta Niepodległości będą zorganizowane w piątek - 9 listopada. Jak co roku, w tym dniu będziemy obchodzić również Święto Szkoły. Scenariusz obchodów wygląda następująco:
Montaż słowno-muzyczny
Serdecznie zapraszamy 11 listopada 2018 roku o godzinie 17.00 do Szkoły Podstawowej nr 2
im. Wojska Polskiego w Przemkowie na montaż słowno-muzyczny z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Szkolny Konkurs Recytatorski "Moja Ojczyzna"
24 października 2018 r. odbył się w naszej placówce Szkolny Konkurs Recytatorski pn. "Moja Ojczyzna" dla klas I-III. W konkursie wzięło udział 11 uczestniczek. Wszystkie przygotowały wiersze o tematyce związanej z naszą Ojczyzną, które recytowały przed komisją w składzie: pani dyrektor Lucyna Marciniak, pani Joanna Borkowska oraz pan Tomasz Dworczyński.
Oto laureatki konkursu:
Pożegnanie
5 października 2018 roku odszedł od nas wspaniały człowiek – Paweł Juchom, oddany swojej pracy niezwykły pedagog, nasz przyjaciel, dyrektor. Kochał dzieci i młodzież i cały swój czas bezinteresownie im poświęcał. Pamiętajmy o Nim.
Gang Słodziaków
Głośne czytanie jest niezwykle istotne w rozwoju dziecka. Uczy samodzielnego myślenia, pobudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację. Nauczycielki klas I-III we współpracy ze szkolną bibliotekarką zaprosiły dzieci do podróży w świat literatury dziecięcej. 03 X 2018 r. zorganizowały Dzień Głośnego Czytania fragmentów książki "Gang Słodziaków".
Uczniowie poznali przygody Jeża Jerzyka i Sowy Zosi.
Audycje muzyczne
W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły w dalszym ciągu będą korzystali z comiesięcznych audycji muzycznych. Podajemy ich tematykę.
Święto Pieczonego Ziemniaka
17 września 2018 roku uczniowie klasy II a obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza odbyła się na placu zabaw na Małej Hucie. Na początku zajęć dzieci zostały podzielone na cztery zespoły (Ziemniaki, Kartofle Pyry i Grule), które brały udział w różnych konkurencjach. Były zagadki, wyścigi, konkurs wiedzy.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w SP 2
Uroczystym apelem 3 września w Szkole Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego SP 2w Przemkowie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz podniesieniu na maszt flagi państwowej i odśpiewaniu hymnu Polski, głos zabrała dyrektor szkoły- pani Lucyna Marciniak.
Rozpoczęcie roku szk. 2018/2019
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 będzie przebiegało według scenariusza: godz. 8.45 - zbiórka pod szkołą i przejście do Kościoła na Mszę Św., 9.00 - Msza Św., po mszy przejście do szkoły, 9.45 - apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, 10.30 - spotkanie uczniów z wychowawcami.
Wykaz podręczników i ćwiczeń na rok szk. 2018/2019
Niżej zamieszczamy wykaz podręczników i materiałów ćwiczeniowych na rok szkolny 2018/2019...
Rodzice pierwszoklasitów
Rodzice Pierwszoklasistów ! Wyprawki uczniów klas pierwszych przyjmowane będą dnia 31 sierpnia 2018r. ( piątek) w godz. 12.00-13.00.
Z życia szkoły- II semestr
22 czerwca uroczystym apelem zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęli upragnione wakacje. Nasi podopieczni z klas III a i b otrzymali wiele nagród za aktywny udział w organizacji życia szkoły, a także za wysokie osiągnięcia w nauce na tym etapie edukacji. W klasach IV-VII świadectwo z wyróżnieniem otrzymało 26 uczniów.
Egzaminy poprawkowe
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie informuje o terminie egzaminów poprawkowych, które odbędą się: Historia we wtorek 28 sierpnia 2018 roku o godz. 9.00 w sali 108, Język angielski w środę 29 sierpnia 2018 roku o godz. 9.00 w sali 109.
POLSKO - NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY ‘2018
Od 04 do 08 czerwca 2018 roku po raz … 21 odbyła się wymiana młodzieży polsko niemieckiej pomiędzy uczniami ze strony polskiej: Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie oraz szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie i ze strony niemieckiej: Johannes Gigas Schule in Lugde. Gościny lokalowej i posiłku (pyszne pierogi ruskie) udzielił nam Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie.