Igrzyska Młodzieży Szkolnej - finał powiatowy w koszykówce
21.11.2019 w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Polkowicach reprezentacja naszej szkoły w koszykówce chłopców osiągnęła wspaniały wynik wygrywając w finale powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej 40:14 z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 2 w Polkowicach.
Wycieczka do Głogowa
W dniu 13 listopada odbyła się wycieczka do Głogowa. W jej programie był park trampolin, w którym pod opieką kadry instruktorskiej zapewnionej na miejscu bawiliśmy się wyśmienicie.
Następnie udaliśmy się do kina „ Cinema” na film pt. „ Rodzina Addamsów”. Film wszystkim się bardzo podobał.
Święto Niepodległości i Święto Szkoły
8 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie obchodziliśmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz Święto Szkoły. Prowadzące apel przywitały przybyłych gości, dyrekcję szkoły, byłych i obecnych pracowników oraz uczniów.
„Dziady cz.II”- Niezwykły spektakl
6 listopada mogliśmy obejrzeć „ Dziady cz. II” Adama Mickiewicza w wykonaniu zespołu teatralnego Uniwersytetu III Wieku. W Przemkowskim Ośrodku Kultury uczniowie klas siódmych z opiekunami dzięki wspaniałej grze aktorów , niezwykłej scenografii i przejmującej muzyce mogli przenieść się w czasy, gdy był odprawiany tytułowy obrzęd.
Konkurs na ozdoby świateczne
Rada Rodziców ogłasza konkurs na ozdoby świąteczne.
Dzień postaci z bajek
5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disneyʹa.
Święto Niepodległości
11 listopada 2019 r. o godzinie 10.15 w naszej szkole odbędzie się montaż słowno-muzyczny przygotowany z okazji Święta Niepodległości. Serdecznie zapraszamy.
Akcja BohaterON 2019
Uczniowie klas IV – VIII w tym roku szkolnym przystąpili po raz pierwszy do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej „BohaterON – włącz historię!”, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.
Spartakiada Sportowo-Ekologiczna
W poniedziałek 28 października 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Wysokiej odbyła się XVIII Powiatowa Spartakiada Sportowo-Ekologiczna pod patronatem Starosty Polkowickiego. Udział w niej brali uczniowie klas II-III.
Konkurs Recytatorski "Rodzina"
We wtorek, 22 października 2019 r., odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III pn. "Rodzina, ach rodzina". Dzieci przygotowały różne wiersze o rodzinie: wesołe, poważne, wzruszające. Zaprezentowały je przed jury w osobach: pani dyrektor Dorota Gołaś, pani Wanda Ejsmont oraz pani Beata Jersz.
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
Dnia 11 października 2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 im Wojska Polskiego odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W apelu uczestniczyło całe Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji i Obsługi oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Program artystyczny został przygotowany przez samorząd uczniowski pod kierunkiem p. Magdaleny Pawlus i p. Jerzego Janasa. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.
Kot w butach
Kot, który ludzkim głosem gada i rozum ma nie od parady to nie lada dziwo. Każdy chciałby takiego zobaczyć. Uczniom i nauczycielom klas I-IV to się udało. Otrzymaliśmy zaproszenie od koła teatralnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do Przemkowskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie pt. "Kot w butach".
Dzień głośnego czytania
W środę 09.10.19r. uczniowie klas I-III obchodzili małe święto - Dzień Głośnego Czytania pt. "W krainie figur geometrycznych". Głośne czytanie jest niezwykle istotne dla rozwoju dziecka. Jego największe zalety to: nauka samodzielnego myślenia, pobudzanie wyobraźni, ćwiczenie pamięci i koncentracji.
Pierwsza Rocznica śmierci pana Pawła Juchoma
5 października obchodziliśmy I rocznicę śmierci pana Pawła Juchoma, byłego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Przemkowie, organisty w naszym kościele, przyjaciela dzieci i młodzieży.
Podziękowanie dla rodziców
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla gości zaproszonych na uroczystość nadania nazwy "Skwer Pawła Juchoma"