Zasady korzystania z platformy Microsoft Teams
Wkrótce rozpoczynamy naukę zdalną na platformie Microsoft Teams. Niżej publikujemy zasady wykorzystywania tej aplikacji do organizowania zajęć szkolnych i uczestnictwa w nich. Prosimy uczniów i rodziców o zapoznanie się z nimi.
Logowanie Uczniów iRodziców do usługi Microsoft Teams
Od przyszłego tygodnia nasza szkoła wdraża nauczanie zdalne poprzez usługę Microsoft Teams. W związku z tym uczniowie muszą przejść procedurę logowania do tej usługi. Na stronie szkoły zamieszczamy instrukcję logowania.
Kiermasz Talentów
Uczniowie klasy IIa realizowali projekt „Oto ja! Jakim jestem dzieckiem?”
Okazało się, że w naszym gronie są utalentowane osoby. Zorganizowaliśmy więc „Kiermasz talentów”. Oto one: ...
Komunikat dla rodziców uczniów klas I - III
W związku z wprowadzeniem od dnia 09.11.2020 roku nauczania zdalnego w klasach I – III Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie informuje, że uczniowie edukacji wczesnoszkolnej odbywają lekcje zdalnie zgodnie z dotychczasowym planem lekcji. Na chwilę obecną platformą do nauki dla uczniów jest Strefa Nauki, a nauczanie odbywa się na dotychczasowych zasadach. Jako szkoła planujemy niebawem wdrożyć rozwiązanie mające na celu prowadzenie zajęć w czasie rzeczywistym on-line przy wykorzystaniu MS Teams.
e-lekcje w StrefieNauki
Uwaga uczniowie! Od dzisiaj ze StrefyNauki można korzystać w pełni funkcjonalnie nie tylko na komputerach stacjonarnych ale również na urządzeniach mobilnych (tablety, smartfony). Przeglądanie treści, praca z materiałami zamieszczonymi tam przez nauczycieli jest teraz łatwiejsze i powiększa możliwości nauki zdalnej. Przypominam też, że wszystkie materiały z historii, wos-u i informatyki (przykładowe testy, pytania, zadania ...) zostały odblokowane, co oznacza, że nie potrzebujesz loginu i hasła, żeby z nich korzystać.
Zdalne nauczanie
W związku z decyzją władz państwowych uczniowie klas 4 - 8 rozpoczynają od poniedziałku 26 października zdalną naukę. Podobnie jak dotychczas - w naszej szkole główną platformą, za pomocą której nauka zdalna będzie organizowana, pozostaje Strefa Nauki.
Wracamy do szkoły
Uwaga Rodzie i Uczniowie! Od poniedziałku - 19 października wznawiamy zajęcia w szkole. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek.
Kontakt ze szkołą w czasie pracy zdalnej
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie informuje, że w związku z wystąpieniem w placówce dwóch przypadków zakażenia koronawirusem COVID-19 oraz przebywaniem części pracowników obsługi i administracji na kwarantannie od 8 października 2020 roku szkoła i sekretariat działa w trybie zdalnym. W ważnych dla Państwa sprawach prosimy o kontakt telefoniczny bądź e-mail
Regulamin czasowego pełnego ograniczenia funkcjonowania szkoły
Regulamin czasowego pełnego ograniczenia funkcjonowania szkoły na czas od 07.10.2020 roku do dnia 16.10.2020 roku
Zdalne nauczanie
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Polkowicach w związku z pozytywnym wynikiem testu potwierdzającego zakażenie koronawirusem COVID-19 u jednej osoby przebywającej w szkole wprowadza czasowe pełne ograniczenie funkcjonowania szkoły na czas od 06.10.2020 roku do dnia 16.10.2020 roku.
Organizacja roku szkolnego 2020/2021
Przedstawiamy kalendarz roku szkolnego 2020/2021
Przerwy międzylekcyjne z maseczkami
W związku z dążeniem do zminimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem, dyrekcja szkoły przypomina zasady organizacji przerw międzylekcyjnych i zobowiązuje uczniów do noszenia maseczek lub przyłbic.
Dzień Kropki
15 września nasza szkoła drugi raz wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki - święcie kreatywności, odwagi i zabawy. Inspiracją do zorganizowania tego dnia jest historia małej nieśmiałej dziewczynki Vashti, która nie wierzy we własne możliwości. Tę historię nasi uczniowie poznali w ubiegłym roku, a w tym roku została ona przypomniana.
Kropkowe działania przeprowadzono 15 września na j. polskim w klasach 4a, 6b, 7a, 8b, 8a oraz w klasach 1 – 3. W klasie 4 i 6 uczniowie za pomocą alfabetu Braille’a kodowali
List Dolnośląskiego Kuratora Oswiaty do rodziców