Eko Ferie z dmuchańcami
Dzień Przebierańca
Karnawał to kolorowy, magiczny czas zabawy. W naszej szkole z tej okazji odbył się Dzień Przebierańca. Motywem przewodnim zabawy była pszczółka Maja. Dzieciaki, rodzice i nauczycielki klas I-III bawili się wyśmienicie.
Warsztaty świąteczne
W grudniu uczniowie klas I – III uczestniczyli w warsztatach świątecznych prowadzonych przez p. Annę Witrykus – pracownika Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. W trakcie zajęć dzieci wykonywały dekoracje świąteczne z materiałów naturalnych. Poznawały również tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia.
Apel Bożonarodzeniowy
Dnia 20 grudnia 2019 roku w piątek odbył się w naszej szkole apel bożonarodzeniowy, którego organizatorem był samorząd uczniowski wraz z opiekunami: panią Magdaleną Pawlus i panem Jerzym Janasem.
Godziny pracy szkoły w okresie świątecznym
24 grudnia szkoła będzie czynna od godz. 7.00 do 12.00. Natomiast Dnia 27 grudnia szkoła będzie nieczynna.
Mikołajki 2019
6 grudnia tradycyjnie obchodziliśmy w szkole mikołajki. Wcześniej w swoich klasach uczniowie losowali osobę, dla której mieli przygotować paczkę. W młodszych klasach wszystko zorganizowali rodzice. Wszyscy byli zadowoleni z otrzymanych prezentów.
Półfinał strefy legnickiej w koszykówce chłopców w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
Kolejny sukces drużyny koszykówki chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przemkowie. Chłopcy z przemkowskiej dwójki zajęli 2 miejsce w półfinale strefy legnickiej w koszykówce chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej! Rozgrywki odbyły się 02.12.2019 r
w dużej hali Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie. Reprezentacja naszej szkoły wygrała z SP 2 z Głogowa, nie udało się pokonać zespołu SP 14 z Lubina.

Zwycięski konkurs ortograficzny
28 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Powiatowym Konkursie Ortograficznym, uczestniczyło w nim 11 szkół. Konkurs jest organizowany co dwa lata przez Szkołę Podstawową w Buczynie. W tym roku naszą placówkę reprezentowali następujący uczniowie: Ignacy Jersz kl. VI b, Maria Brych kl. VII a, Agnieszka Karczyńska kl. VIII a. Rywalizacja odbywała się w dwóch etapach. W pierwszym uczestnicy konkursu indywidualnie rozwiązywali test ortograficzny, który miał wyłonić Mistrza Ortografii, ale też wpływał na punktację drużyny. W następnej części zespoły rozwiązywały różnorodne, ciekawe zadania ortograficzne – było ich pięć. Po sprawdzeniu zadań i podliczeniu punktów komisja ogłosiła wyniki. Mistrzem Ortografii została MARIA BRYCH, I miejsce drużynowo zajęła NASZA SZKOŁA.
Dzieci uczą rodziców
Nasza szkoła przystąpiła do udziału w OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI EDUKACYJNEJ „DZIECI UCZĄ RODZICÓW”. Organizatorem Akcji jest Centrum Rozwoju Lokalnego z siedzibą w Zawierciu. Patronat honorowy sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Cele akcji: 1. Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa najmłodszych, 2. Wsparcie procesu edukacji poprzez wykorzystanie kreatywnych form przekazywania wiedzy, 3. Zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem akcji.
Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Święto istnieje od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś miał swoje setne urodziny. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie.
Konkurs recytatorski
21 i 22 listopada 2019 r. odbył się w Gaworzycach XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Moja Ojczyzna”. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów w trzech kategoriach wiekowych, byli to: Hanna Sawicka klasa IIIa, Maciej Sosnowski klasa Va, Hanna Golonko klasa VIb, Julia Długosz i Martyna Myhel klasa VIIb. W kategorii wiekowej klas III – IV Hanna Sawicka uzyskała II miejsce. Serdecznie gratulujemy laureatce konkursu i pani Jolancie Rekut, która przygotowała Hanię do występu.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej - finał powiatowy w koszykówce
21.11.2019 w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Polkowicach reprezentacja naszej szkoły w koszykówce chłopców osiągnęła wspaniały wynik wygrywając w finale powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej 40:14 z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 2 w Polkowicach.
Wycieczka do Głogowa
W dniu 13 listopada odbyła się wycieczka do Głogowa. W jej programie był park trampolin, w którym pod opieką kadry instruktorskiej zapewnionej na miejscu bawiliśmy się wyśmienicie.
Następnie udaliśmy się do kina „ Cinema” na film pt. „ Rodzina Addamsów”. Film wszystkim się bardzo podobał.
Święto Niepodległości i Święto Szkoły
8 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie obchodziliśmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz Święto Szkoły. Prowadzące apel przywitały przybyłych gości, dyrekcję szkoły, byłych i obecnych pracowników oraz uczniów.