Królik Mimi
12 marca 2018 r. uczniowie klasy I a poznali królika Mimi, którego właścicielką jest ich koleżanka Hania. Dziewczynka z zaangażowaniem opowiadała o swoim pupilu; o tym, jak się nim opiekuje, czym go karmi, jakie jej królik ma przyzwyczajenia. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w lekcji.
Warsztaty wielkanocne
Dnia 09.03.2018r. klasa 3b uczestniczyła w warsztatach wielkanocnych przeprowadzonych przez panią Iwonę Renkas, pracownika Przemkowskiego Parku Krajobrazowego/Piotrowice. Pani Iwona opowiedziała dzieciom o tradycjach wielkanocnych, głównie przygotowaniu koszyczka ze święconką. Uczniowie wykonywali cztery różne prace plastyczne – zająca z papieru, kartkę świąteczną z życzeniami, malowali gipsowe figurki o tematyce świątecznej, ozdabiali brzozowe pisanki.
Zapisy do klasy pierwszej
Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Przemkowa z 30 stycznia 2018 r. rozpoczynamy rekrutację dzieci do klasy I na rok szkolny 2018/2019.

Do 19 marca 2018 roku należy złożyć w sekretariacie szkoły ul. Rybna 3a kartę Zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie.
Finał akcji charytatwynej w naszej szkole
W naszej szkole w lutym zorganizowana została akcja charytatywna - Pomagamy pani Ewie i 45 kociakom. Pani Ewa to torunianka, emerytka i kobieta o wielkim sercu. Od wielu lat pomaga zwierzętom. Była działaczką ogólnopolskich organizacji broniących praw zwierząt, współzałożycielką i prezeską Toruńskiego Towarzystwa Ochrony Praw Zwierząt.
Dzień przebierańca
07 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Przebierańca. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III ze swoimi nauczycielami. Stroje dzieci były bardzo pomysłowe, kolorowe, ciekawe, bajeczne i fantastyczne. Zabawa się udała. Były tańce, śpiewy i konkurs z nagrodami na najpiękniejsze przebranie karnawałowe. Były także słodkie nagrody dla wszystkich uczestników. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
Rozstrzygnięcie oferty zatrudnienia na stanowisko intendenta
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Przemkowie informuje o rozstrzygnięciu naboru na stanowisko intendenta.
Nabór na stanowisko intendenta
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Przemkowie ogłasza nabór na stanowisko intendenta.
Jasełka "Kolęda na Ziemi"
W czwartek 4 stycznia 2018 r., uczniowie klasy I A, przedstawili dla rodziców i członków rodzin jasełka pt. "Kolęda na Ziemi". Mali aktorzy z przejęciem recytowali teksty i śpiewali kolędy, za co otrzymali gromkie brawa od publiczności i słowa uznania od pani dyrektor Beaty Jersz.
Wspólne kolędowanie
21.21.2017 r. uroczystym apelem rozpoczęliśmy wspólne świąteczne kolędowanie. Na wstępie prowadzące powitały wszystkich przybyłych i poprosiły dyrektora szkoły - pana Pawła Juchoma o zabranie głosu. Pan dyrektor jeszcze raz przywitał byłych i obecnych pracowników, rodziców oraz uczniów. Następnie zaprosił do obejrzenia inscenizacji o narodzeniu Pańskim, którą przygotowali uczniowie klasy pierwszej pod opieką pani Jolanty Rekut.
Piernikowy piątek
W piątek 15 grudnia wolontariusze naszej szkoły spotykają się na wspólnym pieczeniu pierników. Działamy od godz. 15.00, formujemy ciasto, następnie spotykamy się o 19.00 i zabieramy się za zdobienie pierniczków. Jednocześnie planujemy przygotować się do występu podczas apelu z okazji świąt Bożego Narodzenia.
Mikołajkowi goście
We wtorek 05 XII w naszej szkole pojawili się mikołajkowi goście- przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji Przemków. Przyjechali do nas oczywiście na cudownych motorach z workiem prezentów. Sprawili nam wiele radości i przyjemności. Wspólnie tańczyliśmy, śpiewaliśmy, rozwiązywaliśmy zagadki - bawiliśmy się świetnie.


Zapraszamy do galerii zdjęć

I. Kucharczyk
Sportowe newsy
Czytajcie o ostatnie wydarzenia sportowych, w których udział brali uczniowie naszej szkoły (wycieczka na mecz koszykówki do Zielonej Góry, Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej w Legnicy i inne.

Kiermasz Bożonarodzeniowy
15 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy. W sprzedaży będzie ciasto i ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów szkoły oraz rodziców.
Podziel się z ubogimi
Już od jutra Wolontariusze naszej szkoły zaczynają zbiórkę żywności, artykułów papierniczych i zabawek dla podopiecznych Sióstr Elżbietanek z Wrocławia. Żywność ( produkty trwałe, konserwy, dżemy itp. ) przynosimy do szkoły do piątku 15 grudnia. Aaaaaa i zbieramy jeszcze puste pojemniki po margarynie, lodach itp. To chyba wszystko :-) Startujemy ;-)
Dzień Górnika
4 grudnia uczniowie klasy 4b, dzięki zaangażowaniu wychowawcy pani Wandy Ejsmont i rodziców, przygotowali uroczyste przedstawienie z okazji Dnia Górnika dla przemkowskich górników. Były wiersze, piosenki, słodki poczęstunek i ciekawe rozmowy dotyczące pracy górnika. Oczywiście były też pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i już czekają na kolejne spotkanie.