Procedury bezpieczeństwa
Zestaw procedur bezpieczeństwa obowiązujących w naszej szkole. Zachęcamy rodziców i uczniów do zapoznania się z nimi.
Złote Pióro Burmistrza
09.05.2019 r. odbył się XVI Gminny Konkurs Ortograficzny pn. „Złote Pióro Burmistrza”.
Pan Burmistrz zabierając głos, pogratulował uczniom udziału na tym etapie i życzył zwycięstwa, a organizatorom konkursu podziękował za włożoną pracę.
Następnie głos zabrała pełniąca obowiązki dyrektora szkoły pani Dorota Gołaś, która powitała Patrona konkursu- Burmistrza Przemkowa- pana Jerzego Szczupaka, nauczycieli oraz uczniów.
Wycieczka klasy 7a
W dniach 25 - 26 kwietnia klasa 7a wraz z opiekunami wyruszyła na dwudniową wycieczkę po Dolnym Śląsku. Najpierw udaliśmy się do Jaworzyny Śląskiej, by zwiedzić Muzeum Kolejnictwa. Oglądaliśmy zabytkowe lokomotywy i ekspozycje poświęcone historii kolejnictwa. Przewodnik w interesujący sposób opowiedział nam o tych niezwykłych maszynach.
Lekcja o Turcji
Dnia 25 marca 2019 roku w klasie 5b odbyła się bardzo ciekawa lekcja na temat Turcji jako kraju turystycznego, który jest celem wakacyjnych wypraw wielu Polaków. Lekcja w całości przeprowadzona została w języku angielskim przez Elvan Gazi,
Strajk nauczycieli zawieszony
Informujemy, że od soboty (27 kwietnia 2019) strajk nauczycieli zostaje zawieszony. W związku z tym od poniedziałku (29 kwietnia 2019) wznowione zostają zajęcia lekcyjne dla uczniów.
Strajk nauczycieli
Informujemy, że od worku (23 kwietnia 2019) strajk nauczycieli w naszej szkole jest kontynuowany do odwołania.
Strajk
Szanowni Rodzice! Komitet Strajkowy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie ogłosił strajk nauczycieli od 8 kwietnia 2019 r. W związku z powyższym - aż do odwołania: nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne dla uczniów, dla uczniów, którym rodzice nie będą mogli zapewnić opieki, zorganizowana zostanie opieka w świetlicy szkolnej, obiady w szkolnej stołówce nie będą wydawane....

Warsztaty mydełkowe
22 marca 2019 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach mydełkowych. Mydełka wykonywali z gliceryny w połączeniu z różnymi składnikami (wiórkami kokosowymi, makiem, lawendą...) i aromatami. Powstały mydełka kolorowe, pachnące i fantazyjne. Zajęcia prowadziła p. Anna Bober z Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie - dziękujemy.

Informacja o strajku
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Przemkowie informuje, że 8 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) może rozpocząć się zbiorowy strajk pracowników oświaty, do którego przystąpią nauczyciele z naszej szkoły. W związku z tym organizacja pracy szkoły zostanie zmieniona. Zwracamy się zatem do Państwa z prośbą o zapewnienie dzieciom opieki.
Już wiosna
21 marca 2019 roku powitaliśmy wiosnę. Najmłodsze dzieci z klas I – III uczestniczyły w zabawach integracyjnych przygotowanych przez panie Beatę Jersz i Irenę Kucharczyk. Wykonały pracę plastyczną pn. „Zaczarowane ziarenka”.

Tłusty Czwartek
28 lutego uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi zostali poczęstowani pysznymi pączkami z okazji TŁUSTEGO CZWARTKU. Jest to obyczaj chętnie obchodzony w całym kraju i nie mogło również zabraknąć jego akcentu w naszej szkole. Organizatorem tego dnia była Rada Rodziców, a sponsorem pączków Prezes Polskiego Związku Wędkarskiego pan Leszek Cieślak, który jest wieloletnim przyjacielem szkoły. Serdecznie dziękujemy panu Leszkowi za otwartość serca.
Unieważnienie przetargu
Zawiadomienie o unieważnieniu przetargu dot. wymiany instalacji elektrycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Przemkowie
Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych
Reforma oświaty oraz planowana oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych od 1 września 2019 roku.
Szafki dla uczniów
Z wielką radością informujemy, że mamy kolejne szafki dla naszych 30 uczniów. Wszystkim osobom, które wsparły zakup szafek serdecznie dziękuję i namawiam do dalszej współpracy.
Dzień Kota
W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kota. Z tej okazji ogłoszony został konkurs pt.: ”Mój kotek”. Uczniowie z wielkim zapałem wzięli udział w konkursie rysując, lepiąc i szyjąc swoje kotki. Prace zostały wystawione na szkolnym korytarzu. Bardzo się podobały, o czym świadczyło zainteresowanie i głosowanie na kotka publiczności. Tym mianem został nagrodzony kot Pawła Gębali ucznia klasy VII a.