Rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie informuje, że od dnia 1 marca 2021r. rozpoczyna się rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022. Rekrutacja potrwa do dnia 19 marca 2021r.
Przedstawiamy ważne informacje dotyczące tegorocznego egzaminu ósmoklasisty:

HARMONOGRAM EGZAMINU 2021
1. Język polski – 25 maja 2021 r. (wtorek) – godz. 9:00
2. Matematyka – 26 maja 2021 r. (środa) – godz. 9:00
3. Język obcy nowożytny – 27 maja 2021 r.(czwartek)– godz. 9:00
Pasowanie Pierwszaków
W poniedziałek, 08.02.2021 r., odbyło się oczekiwane od kilku miesięcy Ślubowanie i Pasowanie klasy 1a na uczniów naszej szkoły. Opóźnienie spowodowane było pandemią Covid-19, zamknięciem szkoły i przejściem na nauczanie zdalne. Ale w końcu dziś udało się!
Od teraz Pierwszaczki oficjalnie należą do społeczności uczniowskiej SP2 w Przemkowie.
Życzę wszystkim PIERWSZAKOM wytrwałości i sukcesów w zdobywaniu wiedzy!
Dzień Pocztówki do Przyjaciela
Z okazji Dnia Pocztówki do Przyjaciela przypadającego 06 lutego uczniowie klasy 3b wykonali kartki dla swoich przyjaciół. Podczas zajęć dzieci ciekawie wypowiadały się na temat przyjaźni, cech prawdziwego przyjaciela oraz poznały przysłowia o przyjaźni.
Komunikat dyrektora szkoły
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28 stycznia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, dotyczącym zasad funkcjonowania szkół i placówek, nauka zdalna dla uczniów klas IV–VIII została przedłużona do 14 lutego 2021 roku.
Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu dla uczniów:
Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu dla uczniów. Prosimy uczniów i ich rodziców o zapoznanie się z zasadami i stosowanie ich podczas korzystania z Internetu.
Regulamin edukacji zdalnej w SP2 w Przemkowie
Publikujemy Regulamin edukacji zdalnej w naszej szkole. Prosimy uczniów i rodziców o zapoznanie się z nim.
Klasowy Konkurs Recytatorski
Klasowy Konkurs Recytatorski. 29 stycznia uczniowie klasy 3b brali udział w Klasowym Konkursie Recytatorskim pn. „Zima, zima, zima…”. Dzieci zaprezentowały samodzielnie wybrane wiersze. Po recytacji uczniowie zamienili się w jurorów i wyłonili osoby, które najładniej recytowały swoje wiersze.
Organizacja nauki po feriach zimowych
Komunikat dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie w sprawie organizacji nauki po feriach zimowych.
Fraszki klasy 6b
Na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 6b poznali wybrane fraszki Jana Kochanowskiego.
Następnie sprawdzili swoje umiejętności twórcze i napisali własne fraszki na dowolny temat. Oto efekty ich pracy.
Próbny egzamin ósmoklasisty
Testy będą odbywać w dniach 14-15-16 grudnia. Klasy 8a i 8b przychodzą osobno, z przyborami-czarny długopis, w maseczkach zachowując zasady ostrożności, rozbierają się w szatni. Testy będą odbywać się w trakcie lekcji w szkole, przewidziany jest czas na dotarcie do szkoły i czas powrotu do domu na ciąg dalszy lekcji.
Konkurs recytatorski "Srebrna Muza"
Polkowickie Centrum Kultury zorganizowało w listopadzie XXIV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Srebrna Muza”. W tym roku ze względu na pandemię odbył się on w wyjątkowy sposób – online. Uczestnicy nagrali swoje wystąpienia, co nie było wcale łatwym zadaniem, a następnie recytacje zostały przesłane do organizatorów.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice z
Dom Wczasów Dziecięcych
Uczniowie klasy IIa, IIIa i IIIb (31osób) wraz z opiekunami uczestniczyli w turnusie ekologicznym w Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie. Program zajęć był bardzo ciekawy i różnorodny. Dzieciaki brały udział w warsztatach: artystycznych – Akademia Sztuk Estradowych malowania ekologicznych torb – Eko-torby
Zasady korzystania z platformy Microsoft Teams
Wkrótce rozpoczynamy naukę zdalną na platformie Microsoft Teams. Niżej publikujemy zasady wykorzystywania tej aplikacji do organizowania zajęć szkolnych i uczestnictwa w nich. Prosimy uczniów i rodziców o zapoznanie się z nimi.
Logowanie Uczniów iRodziców do usługi Microsoft Teams
Od przyszłego tygodnia nasza szkoła wdraża nauczanie zdalne poprzez usługę Microsoft Teams. W związku z tym uczniowie muszą przejść procedurę logowania do tej usługi. Na stronie szkoły zamieszczamy instrukcję logowania.