Z życia szkoły- II semestr
22 czerwca uroczystym apelem zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęli upragnione wakacje. Nasi podopieczni z klas III a i b otrzymali wiele nagród za aktywny udział w organizacji życia szkoły, a także za wysokie osiągnięcia w nauce na tym etapie edukacji. W klasach IV-VII świadectwo z wyróżnieniem otrzymało 26 uczniów.
Egzaminy poprawkowe
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie informuje o terminie egzaminów poprawkowych, które odbędą się: Historia we wtorek 28 sierpnia 2018 roku o godz. 9.00 w sali 108, Język angielski w środę 29 sierpnia 2018 roku o godz. 9.00 w sali 109.
POLSKO - NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY ‘2018
Od 04 do 08 czerwca 2018 roku po raz … 21 odbyła się wymiana młodzieży polsko niemieckiej pomiędzy uczniami ze strony polskiej: Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie oraz szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie i ze strony niemieckiej: Johannes Gigas Schule in Lugde. Gościny lokalowej i posiłku (pyszne pierogi ruskie) udzielił nam Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie.
Zakończenie roku szkolnego
W piątek, 22 czerwca, odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego. O godz. 8.45 - zbiórka uczniów przed szkołą i wspólne wyjście do Kościoła na Mszę św., o godz. 9.00 - Msza św. dla uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, godz. 9.45 uroczysty apel z okazji zakończenia nauki w szkole uczniów klas I-VII.
Szkolny konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”
05.06.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Przemkowie odbył się szkolny konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”. W konkursie zmagali się uczniowie klas IV-VII. Jury konkursowe wyłoniło Mistrza Pięknego czytania, którym została uczennica kl. 5a Sara Ławnik. Dodatkową atrakcją było przeprowadzenie głosowania wśród publiczności dziecięcej. Zebrani uczniowie wybrali swego mistrza, którym została Martyna Myhel - uczennica kl. 5b
Stypendia socjalne
Sposób odbierania stypendiów socjalnych za okres I – VI 2018
Informuje się, że sposobem realizacji będzie REFUNDACJA PONIESIONYCH KOSZTÓW.
Ogłoszenie
Dnia 14 czerwca 2018 r. o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Przemkowie odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przyszłych klas pierwszych z dyrektorem szkoły. Serdecznie zapraszamy.
XIV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI RELIGIJNEJ W PRZEMKOWIE
30 maja 2018 roku Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego zorganizowała w Przemkowskim Ośrodku Kultury po raz czternasty Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej.
I love mountains
"Moja miłość do gór zaczęła się już we wczesnym dzieciństwie"- mówi Ignaś uczeń klasy 4b naszej szkoły. Ignacy Jersz kontynuuje cykl lekcji z języka angielskiego o wspaniałych miejscach, które wywarły na uczniach szczególne wrażenie. Ignaś przygotował wspaniały projekt na temat swoich wędrówek górskich z rodzicami od wczesnego dzieciństwa do dziś. Całość projektu referowana była po angielsku. Uczeń przygotował też wspaniałe materiały i zdjęcia dotyczące górskich wędrówek i podzielił się swoja pasją ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy.
Festyn Dziecięcy
Zapraszamy na Festyn Dziecięcy - 4 czerwca od godz. 9.00. W programie m.in. loteria fantowa, zawody sportowe, mała gastronomia. Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Złote Pióro Burmistrza Przemkowa
10.05.2018 r. odbył się XV Gminny Konkurs Ortograficzny pn. „Złote Pióro Burmistrza”.
Pan Burmistrz zabierając głos, pogratulował uczniom udziału na tym etapie i życzył zwycięstwa, a organizatorom konkursu podziękował za włożoną pracę. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, pan Paweł Juchom, powitał Patrona konkursu- Burmistrza Przemkowa- pana Jerzego Szczupaka, nauczycieli oraz uczniów.
Puzzle to fajna zabawa, większość lubi je układać
Pod takim hasłem świetlica zorganizowała szkolny konkurs układania puzzli w dniach 10.05 – 16.05. 2018 r. Puzzle miały różny stopień trudności na poziomie klas I-III i IV - VI. Etap szkolny to 100 puzzli dla klas I-III i 160 dla klas IV – VI.
Greece in my eyes
Dnia 10 kwietnia 2018 odbyła się bardzo interesująca lekcja języka angielskiego pod hasłem "Greece in my eyes". Uczennica klasy 4b Linda Jasic była niedawno ze swoimi rodzicami w Grecji i chciała podzielić się swoimi wrażeniami ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy.
Wycieczka do Ostaszowa
Dnia 05 kwietnia 2018r. byliśmy na klasowej wycieczce w Ostaszowie, pod opieką pani wychowawczyni. Robiliśmy kolorowe babki i sadziliśmy rośliny. Przywitał nas pan ubrany w wiosenną odzież. Najpierw dekorowaliśmy babki zwane "dziadami". Następnie prowadzący zaprowadził nas do sali, gdzie opowiadał o wiosennych i wielkanocnych zwyczajach w dawnych czasach. Potem dał nam króliczki do głaskania. Każdy mógł je nazwać. Wybraliśmy trzy nazwy: Szaruś, Łatka oraz Dani. Następnie sadziliśmy fioletowe kwiaty i rzeżuchę. Zabraliśmy je po wycieczce do domu.
Klasy I w roku szk. 2018/2019
Zamieszczamy listę dzieci, które zostały zakwalifikowane do klasy I w roku szk. 2018/2019.