Złote Pióro Burmistrza Przemkowa
10.05.2018 r. odbył się XV Gminny Konkurs Ortograficzny pn. „Złote Pióro Burmistrza”.
Pan Burmistrz zabierając głos, pogratulował uczniom udziału na tym etapie i życzył zwycięstwa, a organizatorom konkursu podziękował za włożoną pracę. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, pan Paweł Juchom, powitał Patrona konkursu- Burmistrza Przemkowa- pana Jerzego Szczupaka, nauczycieli oraz uczniów.
Puzzle to fajna zabawa, większość lubi je układać
Pod takim hasłem świetlica zorganizowała szkolny konkurs układania puzzli w dniach 10.05 – 16.05. 2018 r. Puzzle miały różny stopień trudności na poziomie klas I-III i IV - VI. Etap szkolny to 100 puzzli dla klas I-III i 160 dla klas IV – VI.
Greece in my eyes
Dnia 10 kwietnia 2018 odbyła się bardzo interesująca lekcja języka angielskiego pod hasłem "Greece in my eyes". Uczennica klasy 4b Linda Jasic była niedawno ze swoimi rodzicami w Grecji i chciała podzielić się swoimi wrażeniami ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy.
Wycieczka do Ostaszowa
Dnia 05 kwietnia 2018r. byliśmy na klasowej wycieczce w Ostaszowie, pod opieką pani wychowawczyni. Robiliśmy kolorowe babki i sadziliśmy rośliny. Przywitał nas pan ubrany w wiosenną odzież. Najpierw dekorowaliśmy babki zwane "dziadami". Następnie prowadzący zaprowadził nas do sali, gdzie opowiadał o wiosennych i wielkanocnych zwyczajach w dawnych czasach. Potem dał nam króliczki do głaskania. Każdy mógł je nazwać. Wybraliśmy trzy nazwy: Szaruś, Łatka oraz Dani. Następnie sadziliśmy fioletowe kwiaty i rzeżuchę. Zabraliśmy je po wycieczce do domu.
Klasy I w roku szk. 2018/2019
Zamieszczamy listę dzieci, które zostały zakwalifikowane do klasy I w roku szk. 2018/2019.
Apel z okazji Świąt Wielkiej Nocy
28.03.2018 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Na wstępie pani Dorota Gołaś - pełniąca obowiązki wicedyrektora szkoły - powitała przybyłych gości: byłych pracowników-emerytów, Radę Rodziców, obecnych pracowników oraz społeczność uczniowską.
Kiermasz Wielkanocny
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Przemkowie zaprasza na kiermasz wielkanocny.
Królik Mimi
12 marca 2018 r. uczniowie klasy I a poznali królika Mimi, którego właścicielką jest ich koleżanka Hania. Dziewczynka z zaangażowaniem opowiadała o swoim pupilu; o tym, jak się nim opiekuje, czym go karmi, jakie jej królik ma przyzwyczajenia. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w lekcji.
Warsztaty wielkanocne
Dnia 09.03.2018r. klasa 3b uczestniczyła w warsztatach wielkanocnych przeprowadzonych przez panią Iwonę Renkas, pracownika Przemkowskiego Parku Krajobrazowego/Piotrowice. Pani Iwona opowiedziała dzieciom o tradycjach wielkanocnych, głównie przygotowaniu koszyczka ze święconką. Uczniowie wykonywali cztery różne prace plastyczne – zająca z papieru, kartkę świąteczną z życzeniami, malowali gipsowe figurki o tematyce świątecznej, ozdabiali brzozowe pisanki.
Zapisy do klasy pierwszej
Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Przemkowa z 30 stycznia 2018 r. rozpoczynamy rekrutację dzieci do klasy I na rok szkolny 2018/2019.

Do 19 marca 2018 roku należy złożyć w sekretariacie szkoły ul. Rybna 3a kartę Zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie.
Finał akcji charytatwynej w naszej szkole
W naszej szkole w lutym zorganizowana została akcja charytatywna - Pomagamy pani Ewie i 45 kociakom. Pani Ewa to torunianka, emerytka i kobieta o wielkim sercu. Od wielu lat pomaga zwierzętom. Była działaczką ogólnopolskich organizacji broniących praw zwierząt, współzałożycielką i prezeską Toruńskiego Towarzystwa Ochrony Praw Zwierząt.
Dzień przebierańca
07 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Przebierańca. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III ze swoimi nauczycielami. Stroje dzieci były bardzo pomysłowe, kolorowe, ciekawe, bajeczne i fantastyczne. Zabawa się udała. Były tańce, śpiewy i konkurs z nagrodami na najpiękniejsze przebranie karnawałowe. Były także słodkie nagrody dla wszystkich uczestników. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
Rozstrzygnięcie oferty zatrudnienia na stanowisko intendenta
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Przemkowie informuje o rozstrzygnięciu naboru na stanowisko intendenta.
Nabór na stanowisko intendenta
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Przemkowie ogłasza nabór na stanowisko intendenta.
Jasełka "Kolęda na Ziemi"
W czwartek 4 stycznia 2018 r., uczniowie klasy I A, przedstawili dla rodziców i członków rodzin jasełka pt. "Kolęda na Ziemi". Mali aktorzy z przejęciem recytowali teksty i śpiewali kolędy, za co otrzymali gromkie brawa od publiczności i słowa uznania od pani dyrektor Beaty Jersz.